Stres Egzaması

Stres her şeyin başında geldiği gibi özellikle 30 yaşından sonra stres egzaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzmanlara göre en çok kadınlarda görülür ve yaygın bir deri rahatsızlığıdır.

Stres Egzaması Kimlerde Görülür?

Strese dayalı olarak görülen bu rahatsızlık son derece yaygındır. Ayrıca en fazla alerjiye daha yatkın kişilerde görülmektedir. Uzmanların değindiği bir diğer nokta ise obsesif kişilik sahibi olanlardır. Bu tür kişilikler daha fazla bu hastalıkla karşı karşıya kalırlar.

Egzama Nedir?

Uzmanlara göre egzama deri altı ve deri üstü faktörlerin sonucudur. Yani iltihap olarak ortaya çıkan tablolara bu isim verilir. Ayrıca özellikleri genel olarak aynıdır.

Stres Egzaması Nedir?

Deri iç ve dış reaksiyonlara göre oluştuğu için duyguların önemi oldukça önemlidir. Aslında daha uzun olarak bilgi verebilirdik ancak anlayabileceğiniz türden bu şekilde yazmak daha mantıklıdır. Dermatolojik bir araştırmaya göre strese dayalı olarak en çok deri rahatsızlıkları meydana geldiği tespit edilmiştir. Bu strese dayalı rahatsızlıklarda psikolojik bozukluk ön plandadır.

Stres egzamasının bir diğer bilinen ismi: liken simpleks kronikus

Stres Egzamasının Belirtileri Nelerdir?

Stres egzamasının en basit belirtisi kaşıntı ve pullanmadır. Ayrıca kişilerde kepeklenmede gösterebilir. Bu kepeklenen saç bölgelerinde kızarıklıklarda meydana gelebilir. Ayrıca yara ve kabuklarda baş gösterebilir.

Bu hastalığın ilerlenmesi durumunda buradaki yaralar, kepekler aşırı şekilde görülür ve sulanma gibi durumlar meydana gelir. Bunun dışındakiler hafif ve orta şeklinde anılır. Sürekli kaşınan durumlarda ise tedavi şarttır.

Stres Egzaması Vücutta Nerelerde Olur?

Şu bölge ya da bu bölge diye bir tabir aslında yanlış olacaktır. Ancak yinede çoğunluğa göre gidersek en çok saçta görülür. Daha sonra sırt, ense, kulak, burun gibi bölgelerde görülebilir. Çok sık görülmese de makat bölgesinde dahi görülebilir.

Stres Egzaması Nasıl Tedavi Edilir?

Öncelikle bir hekime başvurmanız tavsiye edilir. Ancak birçok kişinin deneyip faydalı geldiği söylenilen bir şampuanı tavsiye edebiliriz.

“head shoulders clinical strength”

Bu şampuan oldukça faydalı geldiği kullananlar tarafından belirtilmiştir. Internette araştırıp yorumları görebilirsiniz. Diğer şampuanlara göre fiyatı biraz pahalıdır. Ancak kullanan kişilerde azaldığı ve hatta tedavi edici olacak derecede iyi geldiği gözlenmiştir. İçersinde bulunan selenyum kepeklenmeyi giderir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *