Sağlığınızı Korumak İçin Beslenmeye Dikkat Etmelisiniz

Sağlığınızı Korumak İçin Beslenmeye Dikkat Etmelisiniz?

Etiketler:Sağlığınızı Korumak İçin Beslenmeye Dikkat Etmelisiniz, Sağlık, Beslenme, Sağlığı Korumak İçin Ne Yapılmalıdır, Sağlığımızı Korumanın Yolları

Sağlık her şeyden önemlidir ve sağlığımızı korumak için dikkatli beslenmeye özen göstermeliyiz. Acele işler sebebiyle kahvaltı kültürümüz yavaş yavaş yok olmakta, soframızdaki yemek çeşitleri git gide farklılaşmaktadır. Bu düzeni değiştirip önlem alarak sağlıklı bir yaşam sürmek mümkün.

Sağlıklı yaşamak için püf noktalar

Sağlıklı olmak için sofrada her rengin olmasına dikkat etmeliyiz. Yeşil, kırmızı, sarı ve mümkünse her renkten bol bol bulunmalıdır. Yeşil yapraklı sebzeler bol tüketildiği takdirde vücut için gerekli olan demir sağlanmış olacak ve günlük hayatı olumsuz etkileyen kansızlık anemi hastalığı ortaya çıkmamış olacaktır. Kansızlık sebebiyle oluşacak halsizlik, yorgunluk bu sebzeler tüketildiğinde ortaya çıkmayacaktır. Tuzu sofranızdan kaldırın. Zaten yediğiniz besinler içerisinde vücudunuzun ihtiyacı olan tuz bulunmaktadır ve bu tuza ek olarak tuz tüketmek vücudun şişmesine sebep olacaktır.  Vücutta ödemlerin artmasını istemiyorsanız tuz tüketimini azaltın. Bol bol balık yemeye çalışın. Haftada iki kez balık tüketmek vücut için gereklidir ve beynin çalışmasına yardımcı olacaktır. Haftada bir kere kırmızı et yemeye çalışın. Dikkat edilmesi gereken nokta kuzu eti yemek kolestrolün artmasına sebep olacağı için yenmemesi gerekir. Dana eti tüketerek sağlıklı bir şekilde yaşayabilirsiniz. Salatalık, domates en önemlisi ise lahana gibi sebzeler vitamin deposudur. Her yemekte mutlaka tüketilmesi gerekir. Salatalarda kullanılabileceği gibi yemeklerin içerisine de katılabilir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *