Saçınız Dökülmesin Diye Bitkisel Çözümler

Saçınız Dökülmesin Diye Bitkisel Çözümler

Son dönemde sıkça karşılaşılan ve hem kadınların hem de erkeklerin şikayetçi oldukları saç dökülmesi sorunu pek çok etkenlere bağlı olarak gelişmektedir.Vitamin eksiklikleri,genetik faktörler,stres veya çeşitli kimyasallar içeren saç spreyleri ve jölelerden kaynaklanan etmenler saç dökülmelerine neden olmaktadır.Saç dökülmesini engellemek için piyasada bir çok kozmetik ürünü mevcutken içerdikleri kimyasallar veya sonuç vermeyen karışımları ile memnuniyetsizlik yaratırken bitkisel çözümler de artık mevcuttur.Yan etkisi olmayan bu çözümler ayrıca ekonomiktirler.

1.Zeytinyağı akla ilk gelen en faydalı yağlardandır.Saçınızın uzunluğuna göre yaklaşık yarım öay bardağı zeytinyağını saçlarınıza masaj yaparak sürün.2 saat kadar beklettikten sonra saçınızı ılık su ile şampuan yardımıyla yıkayın.
2.Badem yağı da aynı etkiyi yapmaktadır.Saçlarınızı güçlendiren badem yağını haftada iki kez kullanmanız yeterli olacaktır.Saç derinize masaj yaparak uygulayın.1 saat beklettikten sonra durulayın.
3.Isırgan otunu da yarım litre suda haşlayarak bu su ile saçınızı banyodan evvel yıkayarak saçlarınızın hem parlamasını hem de güçlenmesini sağlarsınız.
4.Biberiye otu,adaçayı,dulavrat otu,ısırgan otu ve şeftali yaprakları birlikte bir tencereye konur,üzerini kaplayacak kadar kaynamış su koyarak demlenmeye bırakılır.10 dakika sonra alınır.Su soğuduktan sonra bu su ile saçlar yıkanır.
5.Sarımsak yağı da oldukça faydalıdır.Sarımsak yağını saç derilerinize masaj yaparak sürün.En fazla yarım saat beklettikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz.Etkili bir yağdır ve saç köklerinizi uyararak yeni saçların çıkmasını da sağlamaktadır.
6.1 adet orta boy kırmızı soğanı soyarak mutfak robotunda ezip suyunu çıkararak bu su ile saçınıza masaj yapabilirsiniz.1 saat beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Ayrıca argan yağlı veya bitkisel özlü şampuanlar kullanarak saçlarınızın dökülmesini engelleyebilirsiniz.Bol sebze ve meyve tüketmeye özen göstermelisiniz.Bir doktor kontrolüne giderek vitamin tahlilleri yaptırmanız,vücudunuzda eksik bir vitamin varsa buna özel bir tedavi uygulanmasını sağlayacaktır.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

ugurkuyumcu

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *