Kusursuz Güzellik İçin Öneriler

Uzmanlar, daha iyi bir görünüm ve vücudun alması gerekenlerin bir arada olmasının altında yatan kusursuz güzelliği altı madde altında toplamıştır. Buna göre her bayanın uyması gereken bu maddeler aslında oldukça kolay temin edilebilir ve uygulanabilir. Ekranlarda görüp imrendiğiniz güzellikleri kendinize uygulamak aslında çok basittir.

Uzmanların birleşip üzerinde durduğu bu püf noktalar ile daha mutlu olabilir ve güzelleşebilirsiniz.

İlk sırada uzmanlar saç ile alakalı bir tüyo vermektedir. Saçtan başlayarak diğer maddeleri sıralayacağız;

Parlak Bir Saç İçin Öneriler Nelerdir?

parlak bir sac icin ne yapmali 1024x648 Kusursuz Güzellik İçin Öneriler

Malzemeler:

-Bademyağı (1 çay kaşığı kadar)

-Muz (1 adet)

Saçı kuru olan kişiler bu karşımı saç diplerine masaj ile beraber uygulayıp ortalama 15 dakika beklesin. Daha sonra durulama işlemini yapabilirsiniz. Bu sayede saçlar daha parlak görülecektir.

Bir başka öneri ise;

Malzemeler:

-1 Adet yumurta

-1 Yemek kaşığı sirke

-2 Yemek kaşığı sıvı yağ

Malzemeleri karıştırıp yine saç diplerine masaj ile yedirin. Ortalama on beş dakika bekleyerek durulayacaksınız. Ayrıca saç diplerine yedirdikten ve 10 dakika geçtikten sonra saçınızı taramalısınız ki yapılan uygulama tüm saçta etkili olsun. Daha sonra 5 dakika daha bekleyip durulama işlemine geçebilirsiniz.

Cansız Ciltler İçin Salatalık Yemelisinizcansiz ciltler icin salatalik yemelisiniz Kusursuz Güzellik İçin Öneriler

Uzmanlar, salatalığın faydasını anlatmaktadır. Başta A-B-C vitaminleri olan ve demir, magnezyum, potasyum gibi mineralleri içeren salatalık genç kalmanızı ve canlı görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca cilt susuz kaldığı durumlarda salatalık tam bir denge sağlayıcı olmaktadır.

Uzmanlara göre aksatmadan günde 1 adet olacak şekilde salatalık yemelisiniz. Salatalığın kabuklarını yüzünüze maske yapacak şekilde kullanabilirsiniz. Yüzünüze süreceğiniz bu kabuklar anlık etkiye sahiptir ve hemen etkisini gösterir.

Güzelliğin Sırrı Uykudadırguzelligin sirri uyku 1024x812 Kusursuz Güzellik İçin Öneriler

Uzmanlar, uyku düzeninin kusursuz bir cilt için vazgeçilmez olduğunu söylemektedir. Uyku cildin kendini yenileme ve onarma aşamasıdır. Tıpkı meyve veren ağaçları sulamak gibi düşünün bu durumu. Gece olduğu zaman ve siz uykuya daldığınız zaman vücut hormonlarını çalıştırır ve organizmaları sular. Ayrıca vücut en fazla uykuyu sabaha karşı ihtiyaç duymaktadır. Geceden başlayan bu süreç en az 8 saat olmalı ki her şey yolunda gitmeli. Ayrıca iş hayatı olanlar ve sürekli dışarıda olmak durumunda olanlar için uyku daha çok önemlidir. Bunun sebebi ise; gün boyunca dışarıda çekilen stres vb. durumların yansımasıdır. Gece uykuya daldığınız zaman, gün içersinde yaşadığınız her durumu onarmış olursunuz.

Cilt Kırışıklığı İçin Önerilercilt icin oneriler 1024x682 Kusursuz Güzellik İçin Öneriler 

Uzmanlara göre en çok cilt kırışıklığına karşı meyve önerilmektedir. Aslında fazla güneşte kalanlarda daha çok görülen cilt kırışıklığı, meyveler, sebzeler, zeytinyağı, baklagiller ile daha çok desteklendiğini ve güneşten korunduğu bilinmektedir. Buna göre bu tür yiyecekleri daha çok tüketmeli ve daha fazla meyve tüketmelisiniz.

Uzmanlara göre, güneş ışığından en fazla etkilenenler süt ürünlerini kullananlardır. Günde muhakkak 1 adet tüketmeniz gereken yiyecekler şunlardır;

1 adet elma

1 adet havuç

1 adet erik (mevsime göre)

Balık

Çay

Meyvelerin hemen hemen tamamı faydalıdır. Sizler kendi diyetinize göre tüketebilirsiniz.

Dudakların Parlaması İçin Öneriler
dudaklarin parlamasi icin oneriler 1024x640 Kusursuz Güzellik İçin Öneriler

Cilt uzmanları, dudakların doğal bir şekilde parlamasından yanadır. Bunun için ise bal oldukça iyi bir çözümdür. Parlak dudak için ve çatlayan dudak için bal uygulamasının tarifi;

Malzemeler:

-Yarım çay bardağı badem yağı

-Yarım çay bardağı balmumu

Bu iki karışımı karıştırıp fırında eritene kadar bekleyin. Eridikten sonra üzerine doğal bal katıp (az miktarda) karıştırarak soğumasını bekleyin. Bu karışımı saklayacak şekilde kaba katıp dudağınıza her zaman sürebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Gül Suyukuru ciltler icin gul suyu 1024x640 Kusursuz Güzellik İçin Öneriler

Kuru cildin ilacı olarak uzmanlar gül suyu önermektedir. Gül suyu yağlı ciltlerde genelde sivilce yaptığı için kullanılmamaktadır. Tabi bu genel bir durum değildir, birçok şikayet neticesinde böyle yazmak durumundayız. Eğer cildiniz kuruysa zaten risk altındadır. Yağlı ciltlerde çıkmayacak birçok problem kuru ciltlerde çıkabilir. Özellikle kış aylarında cilt tahrişlenir. Tüm bunlara tedavi olması amacıyla uzmanların önerdiği uygulama şudur;

Malzemeler:

-Gül yağı

-Gül suyu

Bu iki malzemeyi azar azar karıştırıp cildinize sürebilirsiniz. Hemen yumuşadığını fark edeceksiniz.

İşte uzmanların 6 madde altında önerdiği altın püf noktalar bunlardır. Uygulayıp geri dönüşleri izleyin. Neticede hepsi doğal ürünlerdir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *