Kullanıcı Sözleşmesi

Türkiye’nin çok sevilen eğlence ve öğrence bloğuna hoş geldiniz!
Aşağıda şartlarını okuyacağınız işbu anlaşma, http://www.bizuckisiyiz.com (aşağıda kısaca “bizuckisiyiz.com” olarak anılacaktır) ile bizuckisiyiz.com servisini kullanacak olan kullanıcı arasında akdedilmiş olup, kullanıcılarına hangi şartlarda hizmet vereceğini belirtir. bizuckisiyiz.com, üyelerine haber paylaşımı, e.günlük (blog), yorum ve tartışma yapabilecekleri ortam sağlayan bir sosyal ağ sitesi ve blog servisidir. Bu hizmetler www.purool.com sunucusunda hizmet veren Purool.com tarafından sağlanır. bizuckisiyiz.com’a üye olunması, bizuckisiyiz.com üyelik sözleşmesinin üye tarafından kanunen reşit ve temyiz kudretine sahipken okunduğunu ve kabul edildiğini gösterir. Bu üyelik sözleşmesi bizuckisiyiz.com hizmetlerinden faydalanan tüm üyeler, kullanıcılar ve ziyaretçiler için bağlayıcıdır. Sözleşme metninde geçen “kullanıcı” kelimesi, “üye” ve “ziyaretçi”leri içerir. Lütfen bu sözleşmeyi dikkatli bir biçimde okuyun ve saklayın. Eğer bizuckisiyiz.com hizmetlerinin suistimal edildiğini düşünüyorsanız ya da yayınlanan bilgilerden rahatsız oluyorsanız derhal bizuckisiyiz.com’la irtibata geçin.

Telif Hakları

Bizuckisiyiz.com’da yazdığınız yorum, yazı ve haberlere ilişkin telif hakları size aittir. Bu nedenle bizuckisiyiz.com’da yayınlanmış olan haber ve yorumları ticari maksatla dahi dilediğiniz şekilde derleyip, kullanabilirsiniz. Ancak bunları başka bir kaynakta daha yayınlamanız halinde bizuckisiyiz.com’a aktif link vermeniz gerekmektedir. Telif hakları size ait olmakla birlikte, bizuckisiyiz.com’da yazdığınız tüm haberler ve yazılar üzerinde bizuckisiyiz.com’a çoğaltma, kopyalama, işleme ve basılı ortam, radyo-televizyon, uydu ve kablo gibi telli veya telsiz yayın yapan kuruluşlar vasıtasıyla veya internet ve sair dijital iletim şekilleri de dahil olmak üzere işaret, ses ve/veya görüntü nakline yarayan araçlar ve sair her türlü araçla yayınlama hakları dahil olmak ancak bunlarla kısıtlı kalmamak kaydıyla tüm mali haklarını hiçbir coğrafi sınırlama olmaksızın, süresiz ve bedelsiz kullanma hakkı(lisans) vermektesiniz. Haber, yorum ve yazılarınız bizuckisiyiz.com’da yayında olduğu müddetçe bizuckisiyiz.com tüm yazılarınızı uygun gördüğü bütün ortamlarda ticari amaçla kullanılması hakkına sahip olacaktır. Bunu engellemek için yazınızı silmeniz yeterlidir ancak bu sadece ileriye dönük bir işlem olup, size daha önce yapılmış çalışmalardan yazılarınızın çıkarılmasını veya telif ücreti talep etme hakkı ve sair bir hak vermeyecektir. Daha önce yapılmış çalışmaların yeniden basımı veya yayını bu nedenle her zaman mümkündür. Bizuckisiyiz.com yazılarınızın internet dışındaki ortamlarda ticari amaçla kullanılması halinde, ilgili çalışmadan kar elde edilmesi şartıyla, kendi takdir edeceği miktarda telif ödemesinde bulunabilir veya her hangi bir ödemede bulunmaz. Bu konu tamamen bizuckisiyiz.com’a bağlıdır.

Yasal Sorumluluk

Bizuckisiyiz.com’da yayınlanmak üzere sunduğunuz içeriğin size ait olduğu veya fikir ve sanat eserleri kanunu çerçevesinde kullanma hakkınız olduğu kabul edilir. Size ait olmayan içeriği ancak kanunlarda belirtilen usule uygun olarak ve atıfta bulunmanız şartıyla yayınlanması mümkündür. Aksi halde Bizuckisiyiz.com’un uğrayabileceği zararlardan sorumlu tutulacaksınız. Bizucksiyiz.com’da yayınlanmak üzere sunduğunuz içeriğin ve mesaj ve sair bizuckisiyiz.com imkanlarının kullanılması suretiyle göndermiş olduğunuz içeriğin hukuka uygun olması sizin sorumluluğunuzdadır. Gönderidiğiniz veya sağladığınız içeriğin hukuka uygun olmaması halinde tüm hukuki ve cezai sorumluluğun tarafınıza ait olduğunu kabul etmektesiniz. Bu sözleşmesel ilişki nedeniyle doğabilecek ihtilaflarda bizuckisiyiz.com’un bilgisayar kayıtlarının(eposta yazışmaları, internet trafik bilgisi ve erişim kayıtları[log] vs.) h.u.m.k. 287. maddesi anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul etmiş sayılmaktasınız.

Yasal Uyarı

Sitemiz, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Sitemiz, 5651 sayılı yasada tanımlanan “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, admin@bizuckisiyiz.com mail adreslerinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır. Sitemizde bulunan tüm metarayeller, yazılar, konular, içerikler ile ilgi duyulan konulara ilişkin olarak yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sitemizdeki tüm metarayeller, yazılar, konular, içerikler başka sitelerden alıntıdır.Biz sadece yukarda belirttiğimiz gibi “yer sağlayıcı” bir siteyiz.

Sitemizden kaldırılması istenilen konular incelenip 5 iş günü içersinde kaldırılacaktır. Sitemiz telif haklarına saygılıdır.

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *