Kredi ile Alınan Ev Borç Bitmeden Satılır mı?

Kredi ile Alınan Ev Borç Bitmeden Satılır mı?

Etiketler:Kredi ile Alınan Ev Borç Bitmeden Satılır mı?, Krediyle Alınan Ev Satılırmı, Kredi İle Alınan Ev Satılabilirmi, Kredi İle Alınan Ev, Kredi, Ev

Kredi ile satın alınan pek çok evin satılması bankalar ve avukatlar tarafından önerilen birkaç yol tercih edilmektedir. Satış yollarından ilki banka borcunun evin satışı ile beraber devredilmesi işlemidir.

Bankalardan aldığınız konut kredisiborcunuz bitmeden evvela satın almış olduğunuz evi satmanız mümkün. Bu şartlardan bahsetmek gerekirse önce söylemek gerekir ki evinizi satmanız durumunda bankanız size bir tüketici kredisi kullandırır.

Kredi ile alınan ev satılabilirmi Kredi ile Alınan Ev Borç Bitmeden Satılır mı?
Kredi Borcu Bitmeyen Ev Satılır mı?

Kredi borcu ile alınan ev eğer borcu ödeyememe gibi bir durumdan dolayı satılmak istemiyorsanız bu şekilde borcun ödenmesi halinde ev satışa çıkarabilir. Siz de eğer konut kredisi ile aldığınız evinizi satmak istiyorsanız borcunu ödemeye devam etmek istiyorsanız bu pek mümkün değildir.

Konut Kredisi Özellikleri

Bu şekilde gerçekleşen pek çok işlem sonrasında bankadan alınan tasdik ile beraber konut kredisi taksitlerinin evi yeni satın alacak şahsa devri gerçekleştirilir. Ödemeler sonrasında noter aracılığı ile mutlaka sözleşme yapmakta yarar olmaktadır. Bu şekilde erken kredi kapatma söz konusu olmadığı için 2’lik erken kapama cezasının da ödenme zorunluluğu doğmayacaktır.

Bu tüketici kredisi ise, evi sattığınız tarihten itibaren satın aldığınız evden kalan borç miktarı üstünden hesaplanır. Bankanız, size kullandırdığı bu kredi ile uyguladığı faiz politikası bazen yanıltıcı olabilir, en başta konut kredisi faizi alırken dikkat etmelisiniz.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *