Kişisel Gelişim ve Değişimin Önemi

Kişisel Gelişim ve Değişimin Önemi

Etiketler:Kişisel Gelişim ve Değişimin Önemi, Kişisel Gelişim, Kişisel Gelişimin Önemi, Kişisel Gelişim ve Değişim, Kişisel Gelişimin Önemi, Kişisel gelişimin Faydaları

Kişisel gelişim aslında içsel gelişimdir. Kişinin kendisini sürekli yenilemesidir. Tabiri caiz ise kabuğunu kırıp çıkmaktır. Sürekli yeni şeyler öğrenmek sürekli yenilenme arzusudur. Olaylarla başa çıkmayı öğrenmek. Sorunları ile ilgili çözüm üretmek, zor durumda kaldığında mücadele etmek, asla pes etmemek insanı çözüme daha çabuk ulaştırmaktadır.

Sorunlar karşısında ”ben çok yalnızım benim kimsem yok” demek yerine durumu kabullenip ne yapabilirim, sorunları nasıl çözebilirim gibi çözümler üreterek hayatını kolaylaştırma çabasında bulunmalıdır.

Keşisel gelişim Kişisel Gelişim ve Değişimin Önemi
Örnek veriyorum; evinizin çok dağınık olduğu bir anda telefonunuz çalsa ve 1 saat içinde yemeğe misafirinizin gelse ne yaparsınız?

Çok panikleyip eş dost akraba yardıma mı çağırırsınız?

Sakin kalıp nasıl organize olacağınıza mı karar verirsiniz.

Çoğunluk kadınların yardım alırdım dediklerini duyar gibiyim. İşte bu cevabı veren dostlarımızın kişisel olarak gelişmediklerini ve organize olmayı bilmediklerini göstermektedir.

Peki kişisel olarak gelişmiş kişi ne yapmalı? Hemen bir kağıt, kalem ve yapılacaklar listesi oluşturur.

Toplumumuzda değişmek kelimesi insanların pek hoşuna gitmiyor. Çünkü değişim hep farklı ve kötü olarak düşünülmekte. Oysa değişim demek uçmayı bilmeyen bir kuşun kendi kendine uçması demek, ayaklarının yere sağlam basıyor olması demektir.

Kimi zaman değişim, sabır sabır deyip de sabrının taştığı noktalarda, hakkını sonuna kadar aramak demek.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *