Karadut Sayesinde Sivilcelerden Kurtulun!

Karadut meyvesi sayesinde sivilce problemlerinizden kurtulmaya ne dersiniz? Birçok yöntem deneyip ve artık çareyi doğada arayanlara yönelik araştırma konumuz olan karadut gerçekten oldukça faydalı bir meyvedir. Ayrıca karadut ağacının dayanıklı olması sebebiyle kış aylarında bile bulabileceğiniz bir mucizevi meyve demek doğru olacaktır. Karadutun faydaları diye sorduğumuz zaman, başta akne ve sivilce problemlerine faydalı olduğunu söylemek gerekir.

Uzmanlar, karadut sayesinde sivilce problemlerinin giderilebileceğini aktarmaktadır. İçinde bulunan öz yağlı vücut için oldukça dengeleyici olan karadut, sivilce ve akne problemlerinizin giderilmesinde yardımcı olacaktır.

akne karadut ile gecsin Karadut Sayesinde Sivilcelerden Kurtulun!

Ayrıca vücut için birçok faydası vardır. Tabi gençlik çağının en büyük korkusu ve sorunu sivilce olduğu için yazımızda en çok buna özen gösteriyoruz.

Ayrıca iyileştirici etkisinden dolayı cilt lekeleri içinde gerçekten oldukça etkili diyebiliriz.

Tabi karadut kullanacak kişiler daha çok beslenmelerine de özen göstermelidir. Bunun yanında günlük spor ihtiyaçlarını karşılamalıdır. En azından günde 30 dakika kadar yürüyüş tavsiye edilir.

Tedavi sürecinde beslenme ve doğru aktivite sporları ile alacağınız sonuç gerçekten gözle görülür farklar yaratacaktır. Ayrıca ergenlik döneminde oluşan sivilcelerin ileride leke ya da iz bırakacağını unutmayın. Yani, ergenlik dönemindeyim, nasılsa geçer gibi düşüncelere kesinlikle katılmamalısınız. İleride bu akne ya da sivilce problemlerinin iz ve lekeler yapabileceğini aklınızın bir köşesine katın.

Bunun çözümü ise karadut ve beslenme ikilemesidir. Destek olarak yaşam boyunca aktivite oldukça önemlidir.

Size şunu da söylemek isteriz; Televizyonlarda ya da radyolarda birçok uzman artık tedavi yöntemleri olarak bitkisel yöntemlerin ne kadar gerçek ve faydalı olduğunu dile getirmektedir. Yani artık illa ki ilaç ya da tablet gerekmiyor. Her türlü şifa kaynağı olarak bitkilerden yararlanılabilir. Yeter ki doğru seçimler yapmış olun.

Akne Nasıl Oluşur?

karadut sivilce tedavisi Karadut Sayesinde Sivilcelerden Kurtulun!

Biliyorsunuz ya da bilmiyorsunuz; Akne oluşumunun en büyük nedeni cildin havasız kalmasıdır. Yani cildiniz gerektiği gibi temizlenmemiştir. Bunun sonucunda cilt kirlenir ve siyah nokta gibi oluşumlara meydan verir. En önemlisi cildinizin yağ dengesini korumaktır. Yağ dengesi korunduğu zaman cilt hava alır ve daha kolay temizlenir. Birçok akne sorunu ortaya çıkabileceği için bu konuda cildinize oldukça hassas davranmalısınız. Yani oluşan bu sorunlarda temizleme şartını aklınızdan çıkarmamalısınız.

Karadutun Akne ve Sivilcelerde Etkisi Nedir?

sivilce sorunu Karadut Sayesinde Sivilcelerden Kurtulun!

Akne oluşumunda söylediğimiz gibi yağ dengesini en iyi koruyacak tedavi yöntemimiz; karaduttur. Karadutun yapılan araştırmalar sonucunda yağ dengesini azaltma ve koruma etkisi vardır.

Cilt Nasıl Temizlenir ve Nasıl Bakım Yapılır?

Cilt bakım ve temizleme konusunda sizlere birkaç maddelik bilgiler vereceğiz. Bu tamamen sizin dışarıda olan aktivitenize bağlı olarak değişebilir. Buradakiler tamamen genel ve yazdığımız şekillere göredir.

-Sabah ve akşam olmak üzere iki defa temizleme yapmalısınız. Sabah uyandığınız zaman temizleme jeli ile yüzünüzü temizleyin. Akşam ise makyaj temizliğinden sonra temizleme işlemini yapın.

-Antiseptik temizleme toniklerini yüzünüzü temizlemek için kullanabilirsiniz.

-En önemli temizleme ve bakım kremi yağ dengeleyici ve nemlendirici kremlerdir. Mutlaka cildinize göre edinin ve düzenli kullanın.

-Eğer evden çıktığınız zaman güneş yakıcı ise mutlaka güneşten cilt tipinize göre koruyucu krem kullanın.

-Gün içersinde mutlaka en az 2 litre su tüketin. Bunların yanı sıra maden suyu ya da bitki çaylarını şekersiz tüketebilirsiniz. Tabi yağ yakıcı etkisiyle ayran (yoğurt) da tüketebilirsiniz.

-Vücuttan toksin atmak için (sivilcede önemlidir) spor yapın. Toksin atmanın diğer bir yolu ise havuç ve elmadır. Yanı sıra kuru üzümde kullanabilirsiniz. Günde en fazla 1 havuç tüketmelisiniz. Aynı zamanda günde en fazla 3 elma tüketebilirsiniz. Unutmayın; eğer herhangi bir rahatsızlığınız yoksa toksinleri ter yöntemi ile atacaksınız.

– E kod damgasını yemiş gıdaların tamamından uzak durun. Bunlar genelde; işlenmiş gıdalar, sucuk, salam, inek sütü, margarin, şeker, tuz, mayonez, ketçap, cips, kola türlerinde gıdalardır.

-Stres her sıkıntının başıdır. Bunun için stressiz ortamlar tercih edin. Ayrıca zaman geçirmek için bisiklet sürebilir, müzik dinleyebilirsiniz.

-Makyaj temizlemeden kesinlikle uyumamalısınız. Toz şeklinde olan pudraları kullanmayın. Yüzünüzdeki gözeneklerin tıkanmasına yardımcı olduğu için tavsiye etmiyoruz. Cildiniz daima hava almaya uygun olmalıdır.

sivilcelerden kurtulun dogal guzelliginize kavusun Karadut Sayesinde Sivilcelerden Kurtulun!

Karadutun Faydaları

Karadutun asıl öz faydalarına gelecek olursak; C vitamini başta olmak üzere b1, b2, kalsiyum ve demir içerir. Gördüğünüz gibi birçok gıdayı sanki tek bir şifada birleştirmişler. Bu vitaminlerle oluşmuş karadut nelere iyi geliyor?

-Halsizliği gidermede oldukça etkilidir.

-Yorgun zamanında sizin yorgunluğunuzu unutturacak kadar faydalıdır.

-Uyku problemi olanların uyku düzeninde yardımcı oluyor.

-Anemi hastaları için oldukça faydalıdır.

-Dişlerin güçlenmes    i konusunda desteği vardır.

-Saç diplerinizin güçlenmesi konusunda oldukça faydalıdır.

-Anti-aging etkisiyle yaşlanmaya karşı etkilidir. Vücutta cilt kırışıklıklarını giderir.

-En büyük etkisi yağ dengesini sağlayıp sivilce oluşumunu engelliyor.

Evet şimdi bütün bu faydalardan sonra karadut nasıl kullanılır sorusunu sorup cevaplamak istiyoruz.

Karadutu Nasıl Tüketmeliyiz?

Günde üç ya da dört kadar yiyebilirsiniz. Tabi karadut pekmezini de duymuş olabilirsiniz. Kesinlikle karadut pekmezini tavsiye etmekteyiz. Onun kullanımı ise günde bir tatlı kaşığı kadar olabilir. İçerek tüketmek isteyenler ise su ile karıştırmak durumundadır. En az bir litre su ile bir miktar karadut pekmezini karıştırıp kaynatmalıdır. Böylece günde bir bardak şeklinde tüketilebilir.

Önemli olan burada dozunu kaçırmamanızdır. Bu şifa kaynağını düzenli bir şekilde kullandıktan sonra yorumlarınızı görmekten memnuniyet duyarız.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *