Kamuflaj Makyaj İle Kamufle Olun!

Kamuflaj Makyaj nedir? Kamuflaj Makyaj hangi durumlarda uygulanmalıdır? Kamuflaj makyaj nasıl temizlenmelidir?

Bu soruların cevabını merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyun…

KAMUFLAJ MAKYAJ HANGİ DURUMLARDA TERCİH EDİLMELİDİR?

Kamuflaj makyaj normal makyajların etki edemediği bir çok lekenin kapatılmasını sağlar. Bunların başında varisler, dövme izleri, doğum lekeleriniz, ameliyat izleri gibi kalıcı olan çukurlar gelir. Bundan anlıyoruz ki kamuflaj makyajın kullanım yeri yalnızca yüzümüz değildir. El, kol, bacak gibi vücudumuzun diğer parçalarına da uygulanızda sakınca yoktur.
Bunun yanında yüzünüze düzeltme ameliyatları yaptırmışsanız ve cildinizin kendine gelmesi uzun zaman alacak gibi görünüyorsa bu sırada oluşacak renk değişimleri ve ödem, morarmalar gibi göz altı ve cilt rahatsızlıklarınızın kapatılmasında kullanabileceğiniz bu makyaj katılacağınız ortamda moralinizi yüksek tutmanıza olana verir.

Fazla ışığa ve suya maruz kalındığında akma, bozulma ve tazeleme gerektirmeyen bu makyajı kendinizi güvende hissetmek istediğiniz her ortam için rahatlıkla kullanabilirsiniz.

KAMUFLAJ MAKYAJ YAPMAK İÇİN NEREDEN BAŞLAMALIYIM?

guzellik makyaj Kamuflaj Makyaj İle Kamufle Olun!

Kamuflaj Makyaj ürünlerinizi öncelikle küçük bir bölümünde uygulayın. Herhangi bir kızarıklık, kaşıntı gibi alerjik belirtiler vermezse uygulamayı sürdürün.

Bütün makyaj stilleriniz uygularken olduğu gibi bu makyajımızı yaparkende öncelikle cildimizin temiz olduğundan emin olmalıyız. Tüm kirlerinden arıldırılmış nemlendiricilerle yumuşak bir doku elde edilmiş tende makyaj malzemelerinin yayılmasını ve kalıcı olmasını sağlamış olursunuz.

Kullanacağınız miktarda fondöteni parmak ucunuza dökün. Makyaj malzelerinizi sakladığınız ortamın ısısı gereği donma gibi durumlarda tenin sıcaklığını alıp anında kendisini bırakacaktır.
Bu da yüzünüze kolay yedirebileceğiniz bir kıvama gelmesini sağlar. Böylece parmağınızdaki bu bir miktar kapatıcı görevi gören fondöteni yüzünüze küçük darbe ve sürtüşlerle iyice emdirin.

Sıra geldi cildinizin üzerinde ince doku tabakası haline gelen bu fondötenin kalıcı olması için sabitlemeye. Pudralar yardımı ile bunu kolayca başarabilirsiniz. Yüzünüzde fondötenin parlamaması, mat durması için ve mevsimin etkisiyle değişen cilt rengine uyum sağlaması için şeffaf pudralar önerilir.

Yüzünüzü kontürleyin…
Kamuflaj makyaj ile cildinizin pürüzlerini giderirken kullanacağınız yöntemlerden birisi de kontürleme yani ‘gölgelendirme’ yöntemini olmalıdır.
Gölgelendirmeyi yüzünüze uygularken fırça seçiminizin yüz tipinize uygun olmasına dikkat edin.
Mat pudranın daha yoğun kullanılması gereken bu işlem sırasında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.
Yüzünüzde çöküntü oluşturmuş durumlarda açık renklerini tercih edin.
Koyu olanları daha çok kabarıklık ve şişliklerin inik görünmesinde faydalıdır.
Açık ve koyu kavramlarından anlamamız gereken kapatıcının ikişer ton açığı ya da koyusudur.
Yapacağınız bu gölgelendirmenin ardından burun, çene ve elmacık kemiğinizin belirginleşerek yüzünüzün zarif bir hal aldığını göreceksiniz.

KAMUFLAJ MAKYAJI TEMİZLEMEDEN UYUMAYIN.

Bu makyaj ciltte etkisini 48 saatten fazla sürdürür. Bu da makyaj temizleme esnasında gözeneklerinin çok iyi temizlenmesi gerektiği anlamına gelir. Temizlemeye başlamadan önce cildinizi temiz su ile yıkayın. Temizleme ürünleri olarak yağ bazlı yüz temizleme kremlerini tercih edin.
Gece programlarınızda kullanabileceğiniz bu makyajı yüzünüzde bırakarak uyumayın. Bu cildinizin yapısını ciddi anlamda bozar.

Uygun makyaj seçiminizi doğru bir şekilde uyguladığınızda güzelliğinize güzellik katmamanız için hiçbir engeliniz kalmaz…

Kendiniz hep genç hissedeceğiniz güzellikte ve hoş kalın…

         

Yazar Hakkında Hepsine Bak

ugurkuyumcu

1 YorumYorum Bırak

  • Harika güzel paylaşımlarınız var. kadınlar için makyaj çok önemli sitenizde bu konuda çok güzel bilgiler paylaşıyorsunuz. umarım emeklerinizi alırsınız. Makyaj Yapmak Sanattır. Sanattan farkı yoktur bence.

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *