Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulaması öncesinde sahip olduğunuz cildin yapısını belirlemeniz gerekmektedir. Olumlu sonuçlar almak adına bu faktöre dikkat etmelisiniz. Kalıcı makyaj uygulamasının ömrü yaklaşık olarak 3 yıl sürmektedir. Uzmanlık gerektiren uygulamalar arasında öncülüğünü koruyan kalıcı makyaj işlemi öncesinde cilt yapısı, yüz hatları ve renk karışımlarının iyi bilinmesi gerekmektedir. Yaklaşık olarak 2 – 3 saat içerisinde tamamlanan makyaj uygulaması cildin sahip olduğu hassasiyet durumuna göre de farklılık göstermektedir. Kişinin sahip olduğu ten rengine uygunluk gösterecek makyaj seçimi yapmak oldukça önemlidir.

pin up kiz makyaji Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

İki aşamada gerçekleştirilecek olan kalıcı makyaj işlemi hijyen ve sterilizasyon kavramlarının en üst safhaya çıkmasını desteklemektedir. İşlem öncesinde uygulamayı gerçekleştireceğiniz bölge dezenfekte edilmelidir. İşlem sırasında kullanılacak olan iğne ucu tamamen kişiye özel olmalıdır ve kullanım sonrasında çöpe atılmalıdır. Kalıcı makyaj işleminin ilk adımında öncelikle kalem aracılığı ile kullanıcının sahip olduğu kemik ve yüz yapısına uygunluk gösterecek çizim ayarlamasının yapılması gerekmektedir. Ardından olağan çizgilerin üst kısmından gidilerek kısa zaman zarfı içinde bitkisel boya enjekte edilmesi gerekmektedir. Yaklaşık bir hafta süre sonrasında işlem yapılan deri üzerinde kalıntı halinde biriken boyalar dökülerek temizlenmektedir. Uygulamaya alınan asıl makyajın rengi de ikinci adımda gerçekleşmiş olur. Kalıcı makyaj ile yaklaşık bir hafta sonra gözle görülür farklılıklar elde edebilirsiniz.

makyaj tartismasi Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj uygulamasının ilk haftalarında yapılan işlem sonucunda boya solgun gibi bir görünüme sahip olabilir. Fakat bu hususta endişe etmenize gerek yok. 5 ya da 6 hafta içinde kusursuz çizgilere sahip kalıcı makyaj platformuna ev sahipliği yapabilirsiniz. Uygulama sonrasında evde yapılacak bakım önerilerini göz önünde bulundurarak enfeksiyon riskini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. İşleme alınacak olan soğuk kompresler de ödem problemine karşı önlem almanızı destekleyecektir. Kalıcı makyaj adımında ilk bir hafta boyunca bölgeye su değdirilmemelidir. İşlemin ilk haftasında genellikle mikropigmentasyon sebebi ile kabuklanmalar oluşmaktadır. Oluşum gösteren bu kabuklanmalar koparılmamalı ve doğal yollar aracılığı ile düşmesi beklenmelidir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

ugurkuyumcu

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *