Isırıklar İz Bırakır Mı?

Hemen her mevsim aylarında bulunan böcek ve sinek türlerinin saldırısına uğramanız durumunda oldukça dikkat etmelisiniz. Uzmanlar, bu tür sinek ısırığı ya da böcek ısırmalarının, kalıcı hasara yol açabileceğini, akabinde ısırıklardan dolayı iz kalabileceğini aktarmıştır.

Ciltteki Isırıklar İz Bırakır   Mı?

isirik cesitleri Isırıklar İz Bırakır Mı?Herhangi bir yere gittiğiniz zaman ilk kontrol etmeniz gereken durum çevrede haşere var mı olmalıdır. Özellikle yaz ve sonbahar mevsiminde bu tür artış gösteren ısırıklar uzmanlar tarafından söylenmektedir. Genel olarak ısırıklardan sonra oluşan kaşıntı ve akabinde olan kaşıma sonrası ciltte iz kalmaktadır. Uzmanlar, bu tür ısırmalardan sonra tahriş etmemeniz konusunda sizi uyarmaktadır.

Uzmanlar, bu tür durumlarda oldukça soğukkanlı olmanızı önermektedir. Bunun sebebi, tahriş sonrası tedavi sürecinin uzaması anlamına gelir. Birçok ısırma türünden sonra en çok bir hafta içersinde iyileşme süreci gerçekleşmektedir. Sizlerin sürekli tahriş etmesi yani kaşıması bu tedavi sürecini uzatacaktır.

Böcek Isırmasından Sonra Ne Yapmalıyız?

bocek isirigi 300x225 Isırıklar İz Bırakır Mı?

Uzmanlara göre bu soru oldukça önemli bir sorudur. Bir takım sıkıntıların nelere yol açabileceğini özetleyen bu sorunun yanıtı şudur:

-Herhangi bir ısırık sonrası ısırılan bölge direkt olarak güneşe temas etmemelidir.

-Isırılan bölgeye temas hiçbir şekilde yapılmamalıdır.

-Yara olduktan sonra bile kendiliğinden düşmesi beklenmelidir.

-Isırılan bölgeye kesinlikle parfüm, kolonya gibi kozmetik ürünler sürmemelisiniz.

-Tüm bunları yaparsanız “ben” oluşumuna davetiye verebilirsiniz.

Ayrıca bu tür davranışların sonu leke olarak dönecektir.

Uzmanlar, ısırılan bölgeler için ilk başta uzman bir dermatolog tarafından gerekli kontrollerin yapılmasını öneriyor.

 

Kaşıntının Geçmesi İçin Nasıl Bir Yol İzlenir?

Genel olarak ısırılan bölgenin temizlenmesi için gerekli ilaçlar uzman hekim tarafından uygulanır. O bölgeye kaşıntının geçmesi için antihistaminik uygulanır. Hassas kişilerin kesinlikle alerji aşısı yapması gerekir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *