İkinci El Otomobil Alacaklar İçin İpuçları

İkinci El Otomobil Alacaklar İçin İpuçları

Etiketler:İkinci El Otomobil Alacaklar İçin İpuçları, İkinci El Otomobil Almak, İkinci El Otomobil Alırken Dikkat Edilecekler, Otomobil Alırken Dikkat Edilecekler, Otomobilde Nelere Dikkat Edilir, İkinci El araçlarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

İkinci el otomobil alırken nelere dikkat etmeliyiz? Bu soruyu sormadıysak, biraz da araştırma yapmadıysak türlü hatalar yapabilir, tuzaklara düşebiliriz. Bu yazıda tecrübe paylaşımı yapılacak ve bu tür hatalardan uzak durmanız sağlanmaya çalışılacak. “İkinci el otomobil alırken nelere dikkat etmeliyiz?” diye soruyorsunuz. O halde yazıyı dikkatlice okuyun.

Sabah Saatleri En Uygun Vakittir

Aracı görmek için sabah erken vakitlerde gitmeniz lehinize olacaktır çünkü motorları soğukken araçların arıza tespiti daha kolay yapılır. Aracı çalıştırıp, motorun çıkardığı sesi ve ritmi dikkatlice takip edin. Arabanın çıkardığı seslere iyi kulak verirseniz bu süreci sıkıntısız atlatabilirsiniz çünkü araba çıkardığı seslerle çok önemli mesajlar verir. Deneme sürüşü yapın, buna izin vermeyen araba sahiplerinin arabasından uzak durun.

Kaporta, Boya, Şasi, Jant

Arabanın tüm parçalarını kontrol edin. Parçası orijinal mi, boya var mı, bir güzel fikir sahibi olun. Kaportada çürüme olup olmadığını anlamak için çamurluğa ve kapı içlerine bakabilirsiniz. Bu parçalarla birlikte aracın içi de oldukça önemlidir. Koltuklarda ve döşemelerde sigara yanığı, kırık dökük veya nem kokusu gibi şeylere dikkat edebilirsiniz. Bunlar arabanın ne kadar temiz kullanıldığına kanıt olur. Ayrıca kaportanın su sızdırıp sızdırmadığı da buralardan anlaşılabilir. Tüm bunlarla birlikte aracın sahibini iyice tanımaya çalışın. Yapacağınız ticaretin sağlıklı işlemesi için bu önemli bir detay.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *