Hamilelikte Spor Yapmak

Hamilelikte Spor Yapmak

Etiketler:Hamilelikte Spor Yapmak, Hamilelikte Spor, Hamilelikte Spor Yapma, Hamile Kadın Spor Yapma, Hamilelikte Spor Yapılırmı

Gebeliğinde bazı riskli durumlar olmayan her bayanın mutlaka yapması gereken hamile egzersizleri, hamileliğin sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde geçmesine yardımcı olabildikleri gibi vücut üzerindedoğumu kolaylaştıran etkiler de yapmaktadır. Fakat öncelikli olarak doktorunuza danışmalı ve egzersizleri yapmanız için bir sorun olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Hamilelik spor sağlık1 Hamilelikte Spor Yapmak
Hamile Egzersizlerinin Faydaları

Vücudunuzun farklı bölgesine farklı şekillerde etki eden pek çok hamile egzersizi bulunmaktadır fakat egzersizlerin temel amacı anne adayının temel sıkıntılarını ortadan kaldırmaktır. Hamile egzersizleri öncelikle hamilelik dönemi ilerledikçe oluşan bel ve sırt ağrılarını azaltmak ve hamilelik sebebiyle oluşan duruş bozukluklarını düzeltmek konusunda yardımcı olmaktadır. Hamilelikte uyku bozuklukları oluşması, fiziksel ve psikolojik olarak yıpranma, kendine güvenin azalması gibi durumların olması gayet normal bir süreçtir ve hamile egzersizleri sayesinde sıraladığımız tüm bu sorunlardan kurtulmanız mümkündür.

Hamile Egzersizleri ve Kilo Vermek

Bayanları en çok ilgilendiren hamilelikte alınan kilolar konusundan bahsetmek gerekirse; hamilelik sürecinizde kilo vermeniz gibi bir durum söz konusu değildir fakat hamile egzersizlerini yaparak daha düzenli ve kontrollü bir şekilde kilo almayı sağlayabilirsiniz. Doğumdan sonra da size uygun egzersizleri yapmaya devam ederseniz kilo vermeniz kolaylaşır ve eski görünümünüze daha hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise egzersizlerin devamlı olarak yapılması. Egzersizlere sürekli olarak ara vermekvücudunuza yarar sağlamaktan çok zarar verebilir.

Hamilelikte Spor Yapmak Konusu Resimleri

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *