Fındık Vücut Direncini Artırır Mı?

Fındık Vücut Direncini Artırır

Uzmanlara göre fındık vücut direncini son derece etkilemektedir. Yani vücut direncini artırıyor. Özellikle E vitamini içersinden dolayı vücudun dinç kalmasını sağlamaktadır. Ayrıca enfeksiyonlara karşı, grip vs. oldukça korumaya yönelik tüketilmelidir.

Grip olmadan önce alınacak en etkili doğal yöntemlerden birisi günlük fındık tüketmektir. Uzmanlar, fındığın gribe karşı etkisini anlatırken C vitamini bakımdan tüketilen meyvelere takviye olarak fındığında eklenmesini tavsiye etmektedir.

Ayrıca fındığın bağışıklık sistemini güçlendirdiği de bilinmektedir. Kabuklu ve sert olarak tüketilen tüm meyvelerin bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir. Buna göre ceviz, badem, fındık, gibi tüketilmesi mutlak gereken kuru yemişlerin önemi aşikardır.

Grip ve Soğuk Algınlığına Doğal Çözüm

Özellikle portakal, mandalina gibi C vitamini oldukça yüksek olarak meyveler grip ve soğuk algınlığı için birebirdir. Ancak düşen enerjinin toplanması içinde takviyeler gerekir. Bu konuda uzmanlar fındığı tavsiye etmektedir. E vitamini en bol olan fındık, günlük yaşamda yerini almalıdır.

Diğer alınan meyvelere takviye olarak fındığı alırsanız eğer daha kısa sürede tedavi etmiş olursunuz. Hem bağışıklık sistemi hem de gribe karşı savaş açmada son derece etkilidir.

Günlük Ne kadar Fındık Tüketilebilir?

Uzmanlara göre günlük en fazla 50 gram fındık tüketilmelidir. Fazla tüketilmemesinin nedeni kilo problemi oluşturmaması içindir. İdeal olarak 50 gram yeterlidir. Sadece bu kadar faydası yoktur, birçok faydası bulunmaktadır. Başta kalsiyum, magnezyum, potasyum ve folik asit gibi vücuda faydalı birçok etkene sahiptir.

Ayrıca uzmanlara göre sürekli ve günlük az miktarda tüketilmesi gereken diğer kur yemişler; fıstık, fındık, ceviz, badem dir. Yapılan araştırmaya göre fındıkta %60 oranında yağ bulunmaktadır. Bu yağ vücut içinde oldukça önemli ve enerji kaynağıdır.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *