Erkek Cilt Bakımı

Erkek Cilt Bakımı

Erkekleri vazgeçilmez adresi cilt bakım uygulamaları aracılığı ile sizlerde kusursuz bir görünüme kavuşarak harikalar yaratabilirsiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte artık sadece bayanlar değil erkelerde cilt bakım uygulamalarına özen göstermektedir. Her gün traş olmak cildinizin tahriş olmasına ve özellikle akne problemi yaşayan ciltler adına felakete dönüşmektedir. Öncelikle bu tür problemleri ortadan kaldırmanız adına lazer epilasyon uygulamasını işleme alabilirsiniz. Cilt tipiniz ne olursa olsun hijyen adına cildinizi her gün düzenli olarak temizlemeniz gerekmektedir. Bu uygulama adına birçok kişi günlük sabun kullanmaktadır. Etkili bir temizlik aracı olmasına rağmen günlük sabunlar genellikle kuruma problemine yol açmaktadır. Bu tür sorunlar ile karşı karşıya kalmamak adına sahip olduğunuz cilt tipine uygunluk gösteren yüz yıkama jellerinden faydalanmalısınız. Eğer yağlı cilt tipine sahipseniz günde iki defa yüz yıkama jeli aracılığı ile yüzünüzü yıkamalısınız. Kuru cilt tipine sahipseniz içeriğinde krem bazı bulunan yüz yıkama jellerinden faydalanabilirsiniz.

Yüz yıkama jellerinin kullanım miktarına dikkat etmelisiniz. Çünkü önerilen miktardan fazla kullanılan yüz yıkama jeli cilt tipinize bağlı kalarak kurumasına ya da yağlanmasına sebep olabilir. Eğer cilt tipiniz yağlı ise parlama problemi yaşayabilirsiniz. Olağan bu durum da cildinizin temizlenmesine yol açacaktır. Yağlı cilt tipine sahip kişilerde özellikle akne ve siyah nokta problemi gözlemlenmektedir. Siyah nokta ve akne problemlerinde kesinlik sıkma ve kapatma eylemlerini arka plana almalısınız. Çünkü bu tür eylemler olağan akne ve siyah noktaların çoğalmasına sebep olmaktadır. Bu tür problemler adına öncelikle yüzünüzü temizlemeli ve ardından siyah nokta ve akneye meyilli ciltler için hazırlanmış siyah nokta peelinglerinden faydalanmalısınız. Tüm bu işlemler sonrasında sahip olduğunuz cilt sadece temizlenecek fakat olağan siyah noktalardan kurtulmayacaktır.

Olağan problemi tamamen uzaklaştırmak adına siyah nokta bantlarını uygulamaya alabilirsiniz. Özellikle burun ve çene bölümü adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen siyah nokta bantları yaklaşık 15 dakika bekleme süresinin ardından olağan tüm yağları cildinizden çıkarmaktadır. Düzenli periyotlar dâhilinde uygulamaya alacağınız siyah nokta bantları ile sizlerde hayalinizdeki görünüme kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz.

 

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *