Eft Nedir?

Eft Nedir?

Eft açılımı hepimizin bildiği gibi elektronik fon transferi anlamına gelmektedir. Elektrik fon transferi paramızın bir bankadan başka bir bankaya aktarılmasıdır. Bu nedenle elektronik ortamda fon ve birikimlerimiz başka bir hesaba transfer edebiliriz.

ELEKTRONİK FON TRANSFERİ (EFT) HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

Elektronik fon transferi, havaleden farklıdır. Havale aynı banka hesapları arasında yapılırken, elektronik fon transferi de farklı bankaların arasında yapılır. Elektronik fon transferi havale işlemine göre daha geç düşer. Havale işlemleri anında hesapta iken, elektronik fon transfer işlemleri beş ya da on dakika sonra hesaba düşebilir. Bu nedenle aynı bankanın hesap numarası göndermek tercih edilir. Ancak bazı zamanlar da hesap numaraları farklı olunca elektronik fon transferi zorunlu hale gelmektedir. Farklı bankalar hesaplar arasında işlem yapmamızı sağlan bu sistem, para akışı konusunda oldukça güvenlidir. Ayrıca bilgileri yanlış yazılsa bile paramız bize geri döner.

Elektronik fon transfer işleminin hesaba geç düşmesi, bankacılık sistemlerinin gerekli kıldığı onaylar sebebi iledir. Çünkü siz bankanızdan paranın çıkışını onaylıyorsunuz ancak diğer bankada kabul etmeli ki para karşı hesaba düşebilsin. Bazen elektronik fon transfer işlemleri yarım saat hatta kırk beş dakika sürebilir. Bu tür durumlar bizi gereksiz paniğe sokabilir ve stres yaşatabilir. Böyle bir durumda yapmamız gereken şubemizi arayarak konu ile ilgili görüşmek. İlgili ile görüştükten sonra paranız beş ya da on dakika içinde paranız karşı hesaba geçecektir.

Elektronik fon transferleri hayatımızı kolaylaştırmak için var. İnternet bankacılığımızdan EFT işlem menüsüne girerek kolayca çözüme ulaşabiliriz. Hızlı ve güvenil biçimde işlemlerimizi kolaylıkla sonuca ulaştırırız. Her şeyin daima hızlı ve güvenli yapıldığı günümüzde bankacılığın sunduğu bütün yeniliklerden faydalanmalıyız.

Bankacılık sistemlerinin sürekli gelişmesi ile elektronik fon transfer işlemleri de oldukça basit ve kolay bir hal aldı. İstediğiniz zaman, istediğiniz kadar tutarı elektronik fon transferi ile güvenli bir biçimde yapabilirsiniz. Ayrıca elektronik fon transfer işlemini atmlerden de yapabilirsiniz.

Bankacılık her gün sizler için daha fazla yenilik ve kolaylık sunmaktadır. Birçok banka hızını arttırmak için teknolojiye ciddi anlamda yatırımlar yapmakta ve sizlerin hayatını kolaylaştırmaktadır. Bu sayede banka şubelerinde saçma sapan zamanınızı kaybetmiş olmazsınız. EFT işlemlerinizi şubeler, atmler, internet bankacılığı sistemlerinden yapabileceğiniz gibi telefon bankacılıklarından da yapabilirsiniz. İşlem süresince sizlere hangi seçenek kolay ve güvenli geliyorsa o seçeneği tercih etmeniz de mutlaka fayda vardır. Banka işlemlerinizde zor ve sıkıcı işler yerine daima basit ve sade çözümleri ulaşmalısınız. Bu sayede hem zamanınızdan tasarruf eder, hem de işlemlerinizi daha güvenli ve pratik biçimde çözüme ulaştırmış olursunuz.

Elektronik fon transferi başka bankalar arasındaki akışı sağlamak gibi önemli bir işimizi çözüme ulaştırmaktadır. Sizde içiniz rahat bir şekilde keyfinize bakarken, paranız sahibini bulur. Elektronik fon transferi her zaman para transferinin kolay ve en hızlı biçimidir. Sizde bu sistemi güvenle kullanabilir ve sevdiklerinize önerebilirsiniz.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *