Doğal Yöntemlerle Migren Tedavisi Mümkün Mü?

Uzmanlar, bitkisel yöntemler kullanarak migrene son vereceğini iddia edenlere yönelik bir çalışma yapmıştır. Bu çalışmaya göre gerçek migren sorunu yaşayanlarda bitkilerin çok fazla işe yaramadığı tespit edilmiştir.

Migren; bio elektriksel bir rahatsızlıktır. Böyle bir hastalık olduğu için yapılan birçok tedavi yöntemi de geçersiz sayılır, sonuç vermez. Migren tedavisinde asıl amaç otonom ismi verilen sinir sistemindeki bio elektriksel bozuklukları tamir etmektir. Yani bitkiler ile bu tür tamir girişimi ne yazık ki bir fayda vermemektedir.

Ancak yinede araştırmaların sonunda bir tane bitkinin migren açısından işe yarar olduğunu az da olsa söylemek istiyoruz.

 

Migren Tedavisinde Kullanılan Bitkiler Nelerdir?

Bu araştırma konusu ise deneyenlerin yorumlarına göredir. Migren rahatsızlığı yaşayıp bitki kullanarak deneyimini aktaranların kullandığı bitkiyi açıklayacağız. Ancak tamir sistemi değil sadece etkileme amaçlı fayda gösterir. Buda hastanın daha seyrek migren ağrısı çekmesi demektir.

 

Migren Tedavisinde Kullanılan Biberiye Çayı

 

Evet az önce bahsettiğimiz bitki biberiye çayıdır. Sizlere çayının nasıl yapıldığını ve faydalarının neler olduğunu da yazmak isteriz;

-Biberiye çayı hafızayı güçlendirir.

-Konsantreyi arttırarak daha iyi çözüm üretmeniz konusunda yardımcı olur.

-Hazımsızlık sorunu olanlara birebirdir.

-Kabızlık sorunu olanlar için oldukça faydalıdır.

-Vücuttaki toksinleri kışın atmanızı sağlar.

-Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı direnç sağlar.

-Stres sorununuz varsa faydalıdır.

-Migren ve baş ağrısını geçirme yönünden faydalıdır.

 

Biberiye Çayı Nasıl Hazırlanır?

Biberiye çayını tüketmeye göre değişe tarifi vardır. Ancak büyük bir fincan için 2 çay kaşığı çayı fincanın içine dökeceğiniz su miktarına göre ayarlanan cezveye katın. Kaynadıktan sonra beş dakika kadar daha kaynamasını bekleyip beş dakika daha demlenmesini bekleyerek hazırlanır. Böyle demlemeniz daha faydalı olacaktır.

 

Günde Ne Kadar Tüketmeli?

Günde iki ya da üç fincan içebilirsiniz. Ayrıca tüketirken tatlandırmak için şeker kullanmayacaksınız. Doğal bal kullanabilirsiniz.

 

Sağlıklı Yaşam İçin Başka Ne Yapmalı?

 

saglikli aile saglikliyasam 300x213 Doğal Yöntemlerle Migren Tedavisi Mümkün Mü?

Sağlıklı yaşam için yapay olan her şey den uzak durarak organik gıdalar tüketilmesini tavsiye ediyoruz.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *