Doğal Yollar İle Bel Ağrısı Tedavisi

Doğal Yollar İle Bel Ağrısı Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

 

egzersiz bel agrisi icin Doğal Yollar İle Bel Ağrısı Tedavisi

Doğal yollarla bel ağırısından kurtulmak mümkün mü? Bu soru günümüzde bel ağrısından şikayet eden hemen hemen herkesin sorusudur. Tedavisi uzun bir süreci kapsayan bel ağrısından kurtulmak oldukça çaba gösterilmesi gereken bir hastalıktır. O yüzden bel ağrısı şikayeti olmayanlarında muhakkak önleyici tedbirleri alması gerekmektedir.

bel agrisi problemi Doğal Yollar İle Bel Ağrısı Tedavisi

Bel ağrısı günümüzde birçok kimsede görülen bir rahatsızlıktır. Hastaların bir kısmı kronikleşen bel ağrısından kurtulacağına pek inanmazlar. Ancak doğadan gelen birçok doğal yardım ile kronikleşen bel ağrılarından kurtulabilirsiniz. Uzmanlar sizler için araştırıp işe yarayacak sekiz yöntemi açıklıyor. Bel ağrılarından artık usanıp, hiçbir şey yapamıyor durumdaysanız bu önerileri mutlaka denemelisiniz.

 

Akupunktur İle Bel Ağrısı Nasıl Giderilir?

Bel fitiklarinda akupunkturun etkisi nedir akupuntur tedavisi nedir Doğal Yollar İle Bel Ağrısı Tedavisi

Yapılan insan üzeri denemelerde hiç akupunktur tedavisi görmeyenler ile görenler arasında oldukça fark edici iyileşmeler gözlenmiştir. Bu denemeler sonrası daha çok deneme yaparak işin ciddiyetini görmek açısından denemelerin sürdüğünü belirten uzmanlar, şiddetle akupunkturu öneriyor.

Özellikle Çinlilerin yaptığı araştırmalara göre akupunktur iğnelerini blokasyon ismi verilen kanala batırıldığında ortadaki blok kalkar. Böylece tedavi başlamış olur. Blokasyon yolları görünmezdir. Akupunktur doğal tedavi yöntemi ile ağrılarınız dinmektedir.

Ayrıca uzmanlar akupunkturu sadece denemek isteyenlere en çok 3 seans önermektedir. 1-3 seans aradı denemeler yapıp kedinizde bir şeyler gözlemleyebilirsiniz.

 

Masaj Yaparak Bel Ağrılarından Kurtulabilinir Mi?

 

Yine araştırma konusu olarak sizlere masaj yapmanın faydalarından bahsedeceğiz. Bu araştırmayı yaklaşık 13 merkez denemiştir. Ancak sonuç olarak masajın tek başına yetersiz olduğu, faydalarının egzersiz ile birleştirilince ortaya çıktığını belirlemiştir. Ayrıca gebelik döneminde oldukça faydalı olduğu gözlenmiştir.

masaj ile bel agrisi tedavisi Doğal Yollar İle Bel Ağrısı Tedavisi

Öyleyse masaj yaptıracak kişiler özellikle egzersiz programlarıyla birlikte kombine etmeli ve daha çok faydalanmalıdır demek yanlış olmaz.

 

Karyopraktik İle Bel Ağrısı Tedavisi

Bel ağrısı çekenlerin en çok kullandığı yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntem ile kullanılan spinal mobilazsyon oldukça etkilidir. Bu yöntemin amacı gerginliği azaltmaktır. Böylece kas ağrısını önler ve tedavide ileri bir adım atmanızı sağlar. Ayıca Dünyada yine yapılan araştırmalara göre egzersiz ile kombine edilerek bu tedavinin kat ve kat faydalı olduğu ortaya konmuştur.

 

Korse İle Bel Ağrısı Tedavisi

Bel ağrısından kurtulmak için bel ve sırt bölgesini saran bel korsesini doktor kontrolünde kullanabilirsiniz.

bel agrisi Doğal Yollar İle Bel Ağrısı Tedavisi

D Vitamini İle Bel Ağrısı Tedavisi

Kronikleşmiş bel ve kas ağrılarının d vitamini eksikliği ile alakalı olduğu da önemli bir konudur. Yine yapılan araştırmalara göre d vitamin eksik olan hastalarda bel ağrılarının fazla olduğu ve d vitamini takviyesiyle ağrıların azaldığı görülmüştür.

 

D Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur? Bel ağrısı tedavisinde bölgesel etkisi varmıdır?

dogal yollar ile bel agrisi tedavi Doğal Yollar İle Bel Ağrısı Tedavisi

D vitamininin en doğal halini vücut güneş sayesinde üretmektedir. Temiz bir havada en çok güneşten yararlanarak vücudun doğal olarak d vitamini üretmesini sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra süt, balık gibi besinler ile d vitamini takviyesi alabilirsiniz. D vitamininin bel ağrısı sorununu çözmek için yapılan tedavideki etkisini bölge bölge değilde daha genel düşünmek gerekir.

 

Anti İnflamatuar Bitkiler İle Bel Ağrısı Tedavisi

Anti inflamatuar etkisine sahip bitkiler ile bel ağrısına doğal olarak yardımcı olabilirsiniz. Özellikle beyaz söğüt kabuğu oldukça bu yolda etkilidir. İçerdiği salisilik asit nedeniyle ağrıyı azaltır. Uzmanlar tarafından önerilen bir diğer bitki ise şeytan pençesidir. Kısacası anti-inflamatuar içeren her bitki faydalıdır. Bu verdiğimiz bitkileri araştırabilirsiniz.

 

Magnezyum İle Bel Ağrısı Tedavisi

Magnezyum vücut için oldukça önemli bir mineraldir. Birçok fonksiyonun idame ettirilmesinde rol oynar. Buna binaen yapılan bir araştırmada magnezyum takviyesi ile bel ağrılarında ciddi bir azalma görülmüştür. Bu araştırma sonucunda takviye olarak %11 oranında magnezyum kullanılmıştır.

 

B12 Vitamini İle Bel Ağrısı Tedavisi

Bir diğer araştırma konusu olarak b12 vitaminini ele alıyoruz. Bu vitamin ile yapılan araştırmada kronik bel ağrısı çekenlere uygulanan takviyeler ile magnezyumda olduğu gibi ağrılarda azalmalar görülmüştür. Ayrıca b12 vitamininin ağız yoluyla alınmasında da etkili sonuçlar gözlenmiştir.

 

Tai Chi İle Bel Ağrısı Tedavisi

Tai Chi stres azaltıcı özelliği ile bel ağrısı tedavisinde uygulanmaktadır. Stres her şeyin başı olarak ana düşünceye sahip olunan Tai de bel ağrısı tedavisi olarak işe yarar olduğu az kişi tarafından denenip gözlemlensene de işe yaradığı tahmin edilmektedir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *