Ders Çalışmada Verimi Attırmak

Ders Çalışmada Verimi Attırmak

Etiketler:Ders Çalışmada Verimi Attırmak, Ders Çalışırken Verim Arttırma, Ders Verimi Nasıl Arttırılabilir, Ders Çalışırken Verim Arttırmak, Verim Arttırmak, Der Çalışırken Verim

Bir öğrenci iseniz de, bir yönetici iseniz de, bir çalışan iseniz de verimi arttırmak isteyebilirsiniz. Daha verimli nasıl ders çalışılır, daha verimli uykunasıl olur, daha verimli çalışmak için neler yapmalıyım gibi sorularınız olabilir. Bu gibi sorularınızın cevaba kavuşması ve veriminizin artması için bazı teknik detaylar vardır. O basit teknik detayların atlanması, görmezden gelinmesi, dikkate alınmaması kesinlikle veriminizi en az yarı yarıya düşürebilir. Mesela şu çok etkili bir felsefedir: Aynı anda kaç iş yaptığınız değil, aynı anda kaç iş başardığınız önemli. Verimi düşüren en büyük etken aynı anda meşgul olduğumuz birden fazla iş sayısıdır. Aslında görevimiz bu işlerde başarılı olmaksa yapmamız gereken bir tanesini bitirdikten sonra diğerine geçmektir.

Ders verim Ders Çalışmada Verimi Attırmak
Ne Kadar Çalıştığın Ya Da Yoğunluğun Değil, Aldığın Verim Önemli

Her işte, uyuma esnasında da, öğrenme esnasında da işimize odaklanmalıyız ve ne kadar gayret ettiğimizin değil, ne kadar verim aldığımızın önemli olduğunu bilmeliyiz. Londra Üniversitesi’nin yakın zamanda yaptığı bir araştırmaya göre internette aynı anda yapılan birçok iş, IQ’nuzda bir gece yaşadığınız uykusuzluktan daha fazla etkili. Bu etki olumlu bir etki değil elbette. Hem bu durum sadece internetle alakalı da değil. daha verimli çalışmanıza engel olan her şey IQ’nuza olumsuz müdahalelerde bulunmaktadır. Bu yüzden zaman yönetimi, odaklanma, yaratıcı döngüler verimi arttırmada başvurulan yöntemlerdir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *