Commodore, Android Telefon Üretti!

Commodore Android Telefon

Commodore, Android Telefon Üretti!

Teknolojinin efsane markası olan ve herkesçe tanınan Commodore 21 yıllık aradan sonra sessizliğini bozdu ve akıllı telefon olarak geri dönüş yaptı. Piyasalara ilk olarak 1982 yılında çıkan ve bugüne kadarki en yüksek satış rakamlarının sahibi olan Commodore 64, teknoloji dünyasının efsane bir numarası olarak yer alır. Firma ilerleyen süreçte oyun sektörüne giriş yapmış fakat baba oyun şirketleri karşısında varlığını sürdürememişti. Bu rekabet içerisinde kendisini iflasa sürükleyen ve 1994 yılında ticari faaliyetini tamamen bitirdiğini açıklayan Commodore, bugün itibari ile yeniden teknoloji dünyasına giriş yaptı. Üstelik bilgisayar olarak değil!

Bugün yapılan duyuru ile birlikte Commodore şirketi, Android işletim sistemine sahip ilk akıllı telefonu olan Commodore PET modelini duyurdu. Android 5.0 Lollipop ile karşımıza çıkacak olan Commodore Pet, oyun severleri mutlu edecek bir şekilde piyasaya sürülecek. İçerisinde bulunan emülatörler sayesinde 1980’lerin klasikleşmiş oyunlarını resmi bir yazılım ile oldukça stabil şekilde Commodore Pet modelinde oynayabilecekler. VICE C64 ve Uae4ALL2-SDL Amiga isimli emülatörler ile oynanabilecek olan oyunlar, 80 kuşağının bütün özlemini gidermeyi hedefliyor. Üstelik emülatör oyunlarının yanında bazı nostaljik oyunlarda cihazla birlikte gelecek.

Cihazın özelliklerine bakıldığında iddialı bir model karşımızda duruyor. 16 ve 32 GB hafızaya sahip iki adet model ile satılacak olan cihazın 16 GB modelinde 2 GB RAM, 32 GB modelinde ise 3 GB RAM bulunacak. Çift sim kart özelliği bulunacak olan cihaz 1.7 GHz hızında çalışan 8 çekirdekli MediaTek işlemci ile karşımıza çıkacak. 5.5 inç büyüklüğünde Full HD IPS ekrana, 8 Megapiksel ön ve 13 Megapiksel arka kameraya sahip olacak.

Hafıza kartı ile kapasitesi artırılabilen model 3000 Mah kapasiteli bataryaya sahip olacak. Yıllarca teknolojiden uzak kalmış bir şirket için oldukça iyi özelliklerde piyasaya sürülen telefon sayesinde, şirket hakkında bilgi sahibi olmayanlar, şirketin ne kadarda kaliteli bir yapıya sahip olduğunu görebilirler. Efsane şirket, efsane oyunları ile bugünden itibaren 300 dolar satış rakamıyla bayilerde bulunabilecek.

Commodore Android Telefon Modelleri

Yazar Hakkında Hepsine Bak

ugurkuyumcu

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *