Bonzai Ne Kadar Tehlikelidir?

Son zamanlarda ismini gerek tv, gerek gazetelerden sıkça duyduğunuz bonzainin ne kadar tehlikeli bir bitki olduğunu uzmanların teyitleri sonucu bu yazımızda ele alıyoruz. Öncelikle bonzai ile alakalı tüm sorularınıza bu makalemizde cevap bulabileceğinizi belirtmek isteriz.

Bonzai kullanan kitle en çok gençlerden oluşmaktadır. Bonzai kullanan grubun ölüm riski içersinde olduğunu yazımızın başında belirmek en doğrusu olacaktır. Çünkü bu bitki uyuşturu olarak kabul edilmekte ve zararları oldukça fazladır.

bonzai aci cektirir 1024x576 Bonzai Ne Kadar Tehlikelidir?

Bonzai Nasıl Bir Uyuşturucudur?

Bonzai, dünya genelinde yaklaşık yedi isim ile anılır. Bunlar scope, citrus, smoke, spice gibi başlıca isimleridir. Amacı bir nevi esrar gibi uyuşturmak ve zihni bulandırmaktır. Dünyada kesinlikle zararsız olarak sunulan bu bitkisel uyuşturucu son derece zararlıdır. İçerdiği maddeler ile metabolizmayı yok etmektedir.

İçeriğinde oldukça fazla sentetik madde vardır. Esrar ve eroinden kat ve kat zararlı olan bonzai özellikle beyin hücrelerine zarar vermektedir. Ayrıca beyinde oluşan bu zarardan dolayı kullanan kişilerde ani şizofreni vakası görülebilir. Ayrıca kalp krizi ve ölümle sonuçlanacak kalp durmasına sebep olabilir.

Bonzai Neden Bitkisel Ürün Sanılıyor?

Uzmanlar, iki türlü içilebilen bonzainin bitkisel ürün sanılmasının asıl kaynağı olarak belirtiyor. Bunun sebebi ağız ve koku yöntemidir. Yani, ağız yolu ile alınan bonzai sindirim sistemi yoluyla hissedileceği için etkisi oldukça geç olmaktadır. Direkt koku ile alınan bonzai ise akciğer tarafından direkt fark edileceği için etkisini anında gösterir.

Ayrıca bonzainin etkisi ve zararları alınma yoğunluğuna göre değişmektedir. Bonzai alkol ile birlikte alınırsa eğer zararları kat ve kat artacaktır. Kişi hiçbir şey hissetmeyeceği gibi anlık halüsinasyonlar görebilir. Ayrıca kusma çok sık görülebilir.

Bonzai Kullanıldığı Tespit Edilebilir Mi?

Kesinlikle tespit edilebilir. Sadece bu değil bütün uyuşturucu maddeleri idrar, tükürük, kan, saç, ter gibi birçok test yöntemi ile anlaşılabilmektedir. Özellikle hastanelerde idrar testi kullanılmaktadır. Bunun sebebi daha hızlı olmasından dolayıdır.

Bonzai Kullananların Belirtileri Nelerdir?

Çevrenizde şu durumları yapan kişileri görürseniz eğer, bonzai kullanıp kullanmadığı hakkında düşünebilirsiniz;

-Özellikle bonzai kullanımında vücut birden sıcaklaşır. Ağrıyı fazla hissetmez, çok ağır hareket eder ve sanki donmuş edasıyla çevresine bakar.

-Aynı hareketleri uzun süre tekrarlamadan yapıp, dona kalırlar.

– Baş dönmesi yaşanır

-Hayal görme, unutkanlık, duygusuzlaşma, düşüneneme

-Gözlerin net görmemesi, dalgınlık

-Bonzai etki süresi geçene kadar kısmi felç geçirme

-Bilincin kaybolması

-Ağrıyı hissedememe

-Nefes almada zorlanma, karın ağrısı, kusma, ağızda kuruluk

-Çok acıkma ve acıkma hissi

Bu tür durumlara maruz kalabilirler. Herkeste aynı etkiler olmaz ancak bu maddelerden bir tanesi kesinlikle olmaktadır. Ülkemizde 15 ila 30 yaş arası kullanımı vardır. Oldukça tehlikeli olan ve sonu ölümle sonuçlanabilecek bir zehri tüketmemeniz dileğimizle. Aşağıdaki görüntü Ankara’da meydana gelen olayda doğum gününde bonzai alan gencin ölümüyle sonuçlandığını sizlere aktarmak için verilmiştir. Keşke böyle olaylar olmasa da biz bu görüntüleri hiç vermeseydik.

bonzai icen genc oldu 1024x575 Bonzai Ne Kadar Tehlikelidir?

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *