Bilim ve Felsefe Arasındaki İlişki

Bilim ve Felsefe Arasındaki İlişki

Etiketler:Bilim ve Felsefe Arasındaki İlişki, Bilim ve Felsefe, Bilim ve Felsefe İlişkisi, Bilim ve Felsefe Arasındaki Fark, Bilim ve Felsefe Farkı

Bilim Alanıyla İlgilenen Felsefe nedir?

Felseve farkı Bilim ve Felsefe Arasındaki İlişki
Bilim alanı
çok geniş bir kapsamıdır ve bir çok bilim dalı konularının ortak kavramı arasında yer almaktadır. Bilim denilince akla sayısal ya da sözel olmak üzere bir çok bilim gelebilr. Aslında bilinen ve üzerinde araştırma yapılabilecek her şey bilim kapsamı içerisindedir. Matematik bir bilimdir ayrıca sosyal bir bilimdir, türkçe de en önemli bilim dalları arasında yerini almıştır. Aslında bu bilim felsefesi alanında herkesin bildiği ve yaptıkları tüm dünyayı aydınlatan bir bilim adamı vardır. Tabiki de bu kişi Newton.

Bir gün ağaç altında otururken gökyüzüne bakar ve ağaçtaki elmaların sarkık bir şekilde durmasına karşı hayranlık duyar. O güne kadar hiç düşünmediği bir konu çok dikkatini çekmiş ve kendi kendine sorular sormaya başlamıştır. Bu sorularla beraber felsefe yaptığını göstermiş olur. Eğer bu elmalar ağaçta bu şekilde, sarkık bir şekilde durabiliyorsa demek ki kendi dışında bunu etkileyen büyük bir güç var, eğer büyük bir güç yoksa bu elmalar bu ağaçta sarkık bir şekilde nasıl durabilmekte? Bu felsefe alanında sorulabilecek en güzel sorulardan biridir. Bu soruyu kendi kendine sormuş ve sonrasında matematik alanındaki zekası ortaya çıkmış planlar ve deneyler yapmaya başlamış. Büyük araştırmalar sonucu da felsefe alanındaki sorular yardımı ile yer çekimi kuvvetini bulmuş.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *