Beyni Daha İyi Çalıştıracak Egzersizler

Beyni Daha İyi Çalıştıracak Egzersizler

Etiketler:Beyni Daha İyi Çalıştıracak Egzersizler, Beyin Egzersizleri, Beyin Egzersizi, Beyini İyi Çalıştırmak İçin Egzersizler, Beyin Egzersizleri, Beyin, Egzersiz

Beden ve beyin bir bütün oluşturmakta ve bedensel dinamiklikler beyinsel dinamiklikleri getiriyor. Beyin açık havada ve ayaktayken daha iyi çalışır. Beynin büyük bir kısmı sudan oluşuyor ve bu nedenden beyne su takviyesi yapmak gerekiyor. Bir alışkanlık edindiğimiz zaman elimiz hızlanır ve otomatik pilot ile devinim eder, bu durum da aklı yavaşlatır. Siz de beyin egzersizleri ile daha etkili bir çalışma sistemi geliştirebilirsiniz.

Beyin egzersizi Beyni Daha İyi Çalıştıracak Egzersizler
Beyin Daha İyi Nasıl Çalıştırılır

Zihinsel rutinlerinizi kırın: şayet sağ elinizi kullanıyorsanız bazı hallerde telefonu sol elinizde tutun, çantanızı başka elinizde taşıyın, evinize öteki bir yoldan gidin. Kullanılmayan organ körelmektedir. Bu sebeple sürekli aynı insanlarla aynı uygulamaları seyredip tıpkı hayatları yaşayarak aklınızı köreltmeyin. Beyninizin sınırlarını zorlamayan aktiviteler, beyninizi geliştirmez. Beyninizi ne ile beslerseniz beyninizden alacağınız verim yada çıktı o olacaktır. Beyninize ne aldığınıza çok dikkat etmelisiniz.

Beyin Rahatlatan Egzersizler

Zihin bir şeye takıldığında bütün sistem kendi içinde kilitlenir, aklınızı çözüme ulaştırmak için kendi hayallerinizi gerçekleştirin, yani yeni olasılıkleri görmeye çalışın. Beyin güçlendiricikendisini nasıl çalıştığı ile ilgiliki bilgi ve inançlarına göre kendini yapılandırır. Beyninizi ne zaman daha çok çalıştığınıa inanırsanız o zaman daha çok çalışır. Sadece sabahları daha çok çalışır şeklinde bir kısıtlama yapmak doğru değildir. Bundan sebeple beyninizi nasıl çalıştığına dair yapılandırırken dikkatli olun.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *