Bel Fıtığı Tedavisi

Bel Fıtığı Tedavisi

Etiketler:Bel Fıtığı Tedavisi, Bel Fıtığı Kurtulma, Bel Fıtığı Çözümü, Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir, Bel Fıtığı Nasıl Geçer, Bel Fıtığı

Günümüz teknolojisi her geçen gün sağlık alanında büyük gelişmelere adım atmaktadır. Bel fıtığıtedavisi için ameliyatsız tedaviler yapılmaya başlanmıştır.  Tabi ki bu kararı alınması için omurilik kanalına doğru çıkan kıkırdağın büyüklüğüne ve sizde bıraktığı bir hasarların olup olmadığı veya derecesi, kıkırdak parçasının bulunduğu yer, ağrı durumunuz vs. her biri ayrı ayrı değerlendirilmektedir.

Bel fıtığı çözümü Bel Fıtığı Tedavisi
Beyin cerrahı

Alanında tecrübeli bir beyin cerrahı bu tarz bel fıtığınınsağlığına kavuşup kavuşamayacağına kendi deneyim ve bilgisine dayanarak karar vermektedir. Fakat hasta tedavi için çok fazla zaman harcamak istemiyorsa ve sorumluluğun altına girmek istemeyen doktor en kısa ve kolay yolu yani ameliyat yapma seçeneğini seçmektedirler. Tabi ki bu tedavi safhasında doktor kontrolü altında olunması gerekmektedir. Çünkü sıkı bir takip gerektiriyor.

Bel fıtığı ilacı

Halk arasında genel olarak gibi bilinen bir bel fıtığı ilacıbulunmamaktadır.  Bu tedavi kapsamında verilen ilaçlar sadece ağrıyı kesmek ve sinirlerde oluşabilecek ödemi azaltmak veya çözmek için verilmektedir. Ameliyatsız tedavide yüz günlük süre içinde uygulanacak tedaviler ve düzenli takipler sonucunda hastaların büyük bir kısmı ameliyattan kurtulmuş oluyor. Bu konu son derece hassastır sadece işin uzmanı bu kararı alabilmektedir. Yani bel fıtığı için bir ilaç yoktur. Verilen ilaçlar sadece hastayı rahatlatmak amacıyla verilmektedir. Bel fıtığı ilacı diye piyasada bulunan ilaçların kullanılmaması kesinlikle bir uzmana gidilmesi gerekmektedir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *