Bebek Zekası Geliştirme

Bebek Zekası Geliştirme

Etiketler:Bebek Zekası Geliştirme, Bebek Zekası, Bebek Zekasını Geliştirme, Zeka Geliştirme, Bebek Zekası Gelişmesi

Araştırmalara göre, çocuğun zekasını en fazla geliştiren etkinlik onunla etkileşim durumunda olmaktır. Bebeğinizle ne kadar çok konuşursanız bebeğinizin de sözcük dağarcığı o kadar gelişecektir. Bebeğiniz, onunla konuşurken, dilin yapısındaki örüntüleri daha fazla fazla duyar ve böylelikle lisan gelişimi hızlanır. IQ testi yaparak bebeğin kabiliyet potansiyelinin de ağırlıklı biçimde ölçüldüğü bir test. Bebeğiniz konuşabileceğiniz çok fazla konu vardır aslında. Sizinle iletişim kurmaya çalıştığında da sesli olarak reaksiyon verin ve iletişimi sürdürün.

Bebek zekası Bebek Zekası Geliştirme
Bebeğin IQ’su Nasıl Geliştirilir

Konuştuğunuz sözcük sayısı kadar, sözcüklerin zorluk derecesi ve çeşitliliği de zeka gelişiminde mühimdir. Ne kadar türlü sözcükler kullanırsanız, çocuğun kelime dağarcığı da o kadar genişler. Üç yaşında motor diyebilen çocuk bunu doğuştan genetik üstünlüğü bulunduğu için söylememektedir. Ailelerinden ve çevreden duyduğu için bu tür sözcükleri kullanır ve konuşur. Konuşurken sözü geçen objelere parmağınızla işaret ederseniz, bebek dili daha süratli öğrenir.

Bebekte Zeka Geliştirme Teknikleri

Yeni sözcükler bulmakta güçlük çekerseniz, kitaplara müracaat edebilirsiniz. Bebeğe sevgi ve talep göstermenin IQ’yu artırdığına dair birçok araştırma olmaktadır. Yapılan araştırmalarında, annesinden sevgi gören farelerin daha meraklı, daha sıhhatli, daha atılgan, daha öz kontrollü oldukları ve daha uzun yaşadıkları ortaya çıkmaktadır.Bebeğinizle oynamak ve onlara keşif ve merak duygusunu anlamalarını sağlayacak ortamlar ve oyunlar sunmak da son derece önemlidir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *