Başarısızlık Nedenleri

Başarısızlık Nedenleri

Etiketler:Başarısızlık Nedenleri, Başarısızlık Sebepleri, Başarısızlıktan Nasıl Kurturulur, Başarısızlık Nedeni, Başarısızlık Sebebi

Başarısızlığın nedenleri ile başarılı olmanın yolları arasında farklar var. Çünkü başarısızlığın nedenleri nelerdir sorusu bize terk etmemiz gereken şeyleri öğütler. Başarılı olmanın yolları nelerdir sorusu ise bize yapmamız gereken şeyler hakkında bilgi verir. Bu nedenle başarısızlık nedenlerini öğrenirken aslında yanlış yaptığımız şeyleri de öğreniyoruz. Çok basit: Başarısızlık nedenlerinin en başında kendi fikirlerimizin olmaması geliyor. Başkalarına bağlı yaşar ve fikir üretme gereği duymazsak başarısız oluruz. İkinci olarak, gelişen olaylara ve şartlara hemen uyum sağlamalıyız. Bu uyumu sağlamazsak başarısız olmamız kaçınılmaz sonuçtur.

Başarısızlık nedeni Başarısızlık Nedenleri
Korku Yok, Çaresizlik Yok

Başarılı olmanız için tüm korkularınızı yenmemiz gerekir. Korkularınızı, çekincelerinizi, çaresizliklerinizi ortadan kaldırırsanız çözüme yönelebilirsiniz. başarısızlık nedenleri bizim oluşturduğumuz nedenlerdir. Kendimize güvenmiyorsak, kompleksli isek çekingenlik ve kıskançlık gibi tutumlar bizi bekliyor demektir. Rahat olmalıyız. Duygularımızı bilinçaltına atmaksızın açıklamalı ve ifade etmeliyiz. Erişilmesi zor beklentilere girerken kendimizi olumsuz sonuçlar karşısında iyice hazırlamalıyız. Bu olumsuz sonuçların bizi engellemesine, başarısız kılmasına izin vermemeliyiz ve kendimize yeni hedefler koyabilmeliyiz. Koyduğumuz bu yeni hedefler büyük ihtimalle bizi başarıya götürecektir. Son olarak başarısızlığa bir neden göstermemiz gerekirse bu neden başka seçenekleri görememek olacaktır. Başka seçenekleri gören insanlar mutlaka başarılı olurlar çünkü seçenekler bir tane değildir. Yapabileceğimiz bir sürü tercih vardır ve bazı tercihler başkaları için kötü olurken bizim için daha iyi olacaktır.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *