Bademin Faydaları ve Kullanım Alanı

Bademin Faydaları ve Kullanım Alanı

Etiketler:Bademin Faydaları ve Kullanım Alanı, Badem, Bademin Faydaları, Badem Faydaları, Badem Faydası, Bademin Faydası

Kuzey Afrika ve Batı Asya  kökenlidir.Uzun bir süre Akdeniz havzasında sıkışıp kalan badem kültürü tüm Avrupa’ya Fenikeliler sayesinde yayılmıştır. Orta çağda tüm Avrupa’ya yayılan badem yetiştiriciliğinin Amerika’ya ulaşması ise 16.yüzyılı bulmuştur.

Bademin faydası Bademin Faydaları ve Kullanım Alanı
Tatlı bademlerin yağını kozmetik ürün olarak kullanmak ise bir kraliçenin aklına gelmiştir. O günden sonra badem kozmetik sektörüne girmiş olup bayanların cildini güzelleştirmesi için bugün dahi kullanılmaktadır. Badem yağı bayanların cildini yumuşatmakla kalmaz onların cildini aynı zamanda beslerde. Badem yağı kullanan kişiler hem cildinin nemli kalmasını sağlamış hemde kırışıklıklarını önlemiştir.Badem yağı, sadece üst deride kalmayıp cildin derinliklerine de indiği için çok etkileyici bir kozmetik ürünü olmuştur.Aynı zamanda Hindistan cevizi yağı ile de karıştırıldığında mükemmel bir güneş yağı kremi görevi yapmaktadır.Ayrıca günde dört kez 2-3 damla kulağa damlatılınca kulak ağrısına iyi gelmektedir.Nane ve lavanta esansı ile de karıştırılarak vücuda sürüldüğünde sivrisinekleri kovucu bir etki kazanmaktadır.

Badem fayda görünüm Bademin Faydaları ve Kullanım Alanı
Bademin faydaları;

Badem içerdiği mineralle fiziksel ve zihinsel yorgunluğa iyi gelir.

Yüksek yağı oranı ile enerji verir.

Bazı durumlarda ise badem kesinlikle tüketilmemelidir. Bunlar hazım güçlüğü çekenler hepatit virüsünü taşıyan insanlardır. Bunların yanında pankeras bozukluğu olan kişilerde kesinlikle badem tüketmemelidirler. Kabuğu bazı insanlar üzerinde alerjik etki yapabilir.Bu gibi durumlarda kabuğu soyularak yenilmelidir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *