Ateş Ne Zaman Bulundu

Ateş Ne Zaman Bulundu?

Etiketler:Ateş Ne Zaman Bulundu, Ateşin Bulunması, Ateş Hangi Yılda Bulundu, Ateş Nerede Bulundu, Ateş

Eski Çin’de bir mağarada ateş ocağı bulundu. Ateşin yanı sıra yemek kalıntılarına da rastlandı. Bu kalıntılar İsrail’de Şeria Nehri kıyısında da bulundu. Bu da insanoğlunun yüz binlerce yıl önce ateşi bulduğunun kanıtıydı. Ateşin bulunduğu zaman, kesin olmamakla birlikte 790.000 yıl öncesine dayandığı görülmekteydi. İnsanların ilginç yöntemleriyle sürtme tekniği ortaya çıktı ve eskimo ve romalılara kadar yayıldı. Ateş yakmak isteyen romalılar, sürtme tekniğini kullanarak defne odunuyla sarmaşık odununu kullandı. O dönemlerde çakmaktaşı bile mevcuttu.

Ateş bulunması Ateş Ne Zaman Bulundu
Ateşi Kim Buldu?

İnsanoğlu ateşi içbükey aynalarla da keşfetti. Roma’daki Vesta rahibeleri, güneşe ayna tutarak ateşi uzun süre yakmayı becerdiler. Olmekler uzun süre ateşin yanması için, üstü parlak, mıknatıslı ve demir oksitten aynalar kullanmaktaydı. Jonh Walker (İngiliz kimyacısı), ilk kibritin icadı için fosforla sülfatı kullandı. 1827’de icat edilen kibrit ile insanların hayatı kolaylaştı ve modernleşildi.

Ateş Nasıl Bulundu?

İnsanoğlu “ateş nasıl bulundu?” sorusu oldukça merak uyandıran bir sorudur. Yıldırımın düşmesiyle insanoğlu ateşle tanıştı ve ateşi saklamaya çalıştılar. Daha sonra iki odun parçasının, hızlıca birbirine sürtülmesi sonucu otları tutuşturduğunu keşfettiler. Sürtme tekniği her yere yayıldı ve ateşi kullanabildiler. Ateşin bulunduğuna dair bir çok kanıt bulundu. Ateş sayesinde insanoğlu soğukta ısınır, etini pişirir, maden işleyebilir ve kendince büyük işler başarabilir hale gelmişti.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

igar

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *