6 Hp Türbün Tamiri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte motorlu taşıtların da çok daha konforlu olmuştur. Ancak bu gelişme, araçların bazı aksamlarının çok daha karışık bir hale gelmesine ne neden olmaktadır. Yeni nesil araçların bakım ve tamir aşamaları profesyonellik gerektiren bir durum halini almıştır.

Özellikle otomatik şanzımana sahip olan araçlardaki şanzıman arızaları, mutlaka uzman bir teknisyenin müdahalesini zorunlu kılmaktadır. Turan Torna, otomatik şanzımanlarda meydana gelen her tür arızaya uzman ekipleri ile müdahale etmektedir. Böylece araç sahiplerine kusursuz bir servis desteği verilmektedir. 6 hp türbün tamiri de uzmanlık gerektiren bir durumdur. Bu sistemin tamiri, başlı başına bilgi ve deneyim gerektirmektedir. Ayrıca ekstra özen gösterilmelidir.

6 Hp Türbün Tamiri Nasıl Yapılır?

Otomatik şanzımanda türbün bulunmaktadır ve bu türbün, aracın rahat hareket etmesini sağlamaktadır. Türbün arızası olduğunda mutlaka uzman desteği şarttır ve Turan Torna’da profesyonel teknisyenler şanzımanda meydana gelen tüm sorunlara ustalıkla müdahale etmekte ve kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır. Otomatik şanzımanlarda özellikle tork konvertörü arızası meydana gelebilmektedir. Tork konvertörü türbündür ve arızasında mutlaka uzman müdahalesi gereklidir.

6hp turbun tamiri 6 Hp Türbün Tamiri

Tork konvertörlerinde sıklıkla karşılaşılan sorunların arasında statördeki tek yönlü kavrama arızası gelmektedir. Özellikle tek yönlü kavrama sorunu, aracın ilk hareketinde zorlanmasına, yokuş yukarı çıkışlarında güçten düşmesine neden olmaktadır. Türbün göbek frezeli dişlilerin bozulması durumunda ise aracın hareket etmesi söz konusu değildir. 6 Hp türbünde de arıza meydana gelebilmektedir ve 6 hp türbün tamiri de ciddiyet gerektirmektedir. Turan Torna, 6 hp türbün tamirini profesyonel teknisyenleri ile gerçekleştirmektedir.

Türbün arızasında öncelikle araç uzman kadrolara teslim edilmelidir. Tamir işleminde orijinal parçaların kullanılması önemlidir. Arıza meydana geldiğinde kaynağının doğru bir şekilde tespit edilmesi gereklidir. Bu nedenle modern cihazlar bulunan servisler tercih edilmelidir. Şanzımanda sık arıza meydana gelmemesi için üretici firmanın önerilerine ve kullanım şartlarına göre araç kullanılmalıdır. 6 Hp türbün tamiri, Turan Torna güvencesi ile kusursuz bir şekilde yapılmaktadır.

6 hp türbün onarımları, profesyonel ve donanımlı teknik personel tarafından gerçekleştirilmektedir. Deneyimli personel, otomatik şanzıman konusunda özel olarak eğitim almıştır. Ayrıca teknolojik gelişmeler yakından takip edilerek en son sistem şanzımanlara da kusursuz bir şekilde bakım ve tamir hizmeti verilmektedir. 6 hp türbün onarımlarında balataların değişimi yapılmaktadır. Değişim, kalınlığı ve yapışkan özelliği kaybolmuş balatalar için söz konusudur. Ayrıca değişimin hangi yöntemle yapıldığı da önemlidir.

Uzman olmayan biri tarafından yapılan değişim, daha farklı sorunlara neden olabilmektedir. Bu nedenle türbün arızalarında mutlaka bu konuda eğitim almış merkezlerle irtibata geçilmelidir.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

ugurkuyumcu

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *