Kış mevsiminin kapımızı çaldığı şu günlerde sokaklarda yavaş yavaş kış modasının izleri görülüyor. Bu mevsimde ihtiyacımız olan en büyük şey bizi soğuktan koruyacak kalın bir kaban. Kabanlar bu fonksiyonunun dışında artık gösteriş ve şıklığın da göstergesi. Özellikle de kadınlar söz konusu olduğunda şıklık çoğu zaman ihtiyacın da önüne geçiyor. Bu yüzden kabanlar bazen üşümeyi de beraberinde getiriyor.

Her mevsim her aksesuar kadınlar için çok önemli, ancak kış aylarında en çok görünen dış kıyafetlerimiz olduğu için kabanlar kış modasının belirleyici unsuru.

2014-2015 kış sezonunu konu alan defileler, bu kış yine her tarza ve her keseye göre seçenekler olacağını gösteriyor. 1000TL’ye bir kaban almak da mümkün, birden fazla da. Bu bayanların tercihlerine kalmış bir konu.

Spor şıklığı amaçlayan bayanlar için deriler, şişme montlar, anoraklar her yıl olduğu gibi bu yıl da ön planda. Deriler bu yıl daha da renkli halleriyle ve uzun, kısa çeşitleriyle karşımıza çıkacak. Şişme montlar ise bayanları hem kürklü hem kürksüz modelleriyle oldukça etkileyecek. Bu tarzın bir başka kesimi asker renkleri. Asker yeşilleri,hakiler bu sezon yine bu tarz botlarla kombinlenecek.

Klasik tarzı seven bayanların ise ilk tercihi kaşe kabanlar. Bilek boyu, diz boyu ve daha da kısa modelleri bulunan bu kumaşın en çok tercih edilen renkleri yine siyah, lacivert ve toprak tonları olacak. Bu renklerin tercih edilme sebebi elbette sahip olunan tüm ayakkabı, çantalarla kombin kolaylığı. Özellikle iş kadınları ve tesettürlü bayanlar için kaşe vazgeçilmez bir kumaş. Yakalı, yakasız, düğmeli, kuşaklı, kürklü, kürksüz her modeli bulunan bu kabanlar her yaşa hitap ediyor. Gündüz de gece de oldukça tercih edilen bir kumaş cinsi. Abiyelerle kombini en kolay kaban modeli olduğu için kış aylarının en çok tercih edileni olarak yerini yine koruyacak.

2015’e asıl damgasını vuracak modellerin başında oversized kesimler geliyor. Özellikle genç kesimin tercih ettiği asimetrik kesimleri, ekose desenleri ve renkli geometrik pançoları bu kış çok göreceğiz gibi gözüküyor. Kombini oldukça kolay olan bu model taytlarla, kotlarla ve çoraplarla rahatça giyilebilir. Salaş giyinmeyi tercih eden bayanlar için giy ve çık çabukluğunda.

Oversized kesimlerden sonra bu sezonda göreceğimiz en farklı parçalar 60’lı yılların esintileriyle gelecek. Geçmişin, günümüz modasını nasıl etkilediği bu modellerle kanıtlanacak. Sade modellerde açık pastel tonlar, tatlı maviler, pembeler görülürken; vintage tarzını içeren geometrik desenler, çiçekler, ekoseler kendini gösterecek. Bu modeller neon renklerle de karşımıza çıkacak.

Vintage ve oversized kesimlerini birleştiren modellerde ise kuşaklar ve kemerler ön planda. Üstelik alabileceğiniz farklı renk ve desenlerde kemerlerle de değişik duruşlar yakalayabilirsiniz.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da her yaşa, her zevke ve her tarza uygun perçalar bulabilmek mümkün. Eğer gardrobunuza yeni modeller eklemek isterseniz bu sene belki biraz cesaretli olmalısınız. Alışılmış kaşe, deri ya da şişme mont tarzının dışına çıkarak 60’ların etkisindeki vintage tarzıyla farklılığı yakalayabilirsiniz. Biraz daha fazla cesaretli olmak istiyorum derseniz de oversized modeller, pançolar, pastel renkler tam size göre. Bu şekilde tarzınız ve kişiliğinize göre kendi modanızı kendiniz oluşturabilirsiniz.

Yazar Hakkında Hepsine Bak

melekerdem

1 YorumYorum Bırak

Bir Cevap Yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır. *